Rezervacni kalendar Volba pneumatik | Pneuservis Ostrava UNIONPNEU

Hledat

Rezervace

Rychlý kontakt

Novinářská 3 , Ostrava , 70900
Telefon:  596612950
Mobil:  +420 606 378 393
Email:  unionpneucz@quick.cz

Menu- podrobné


Otevírací doba

Pondělí: 08:00-17:00 hodin
Úterý: 08:00-17:00 hodin
Středa: 08:00-17:00 hodin
Čtvrtek: 08:00-17:00 hodin
Pátek: 08:00-17:00 hodin
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

Partneři

Reference

-1

 

gan

GDPR

GDPR ZOOP REZERVACE

ZOOU.20180525.cz.pdfSLEDOVÁNÍ TLAKU

Tpms-1

Novinky

Akumulátory BANNER

Proč již deset let prodáváme pouze autobaterie BANNER ?Baterie-banner

Přeprava

Preprava-pneumatikADAC testoval co dokáží nezajištěné pneumatiky při přepravé do pneuservisu v případě havárie.

Sněhové řetězy

Proč prodáváme pouze sněhové řetězy PEWAG ?

Pewag_2Volba pneumatik

Pneumatiky pro daný typ vozu určuje vždy výrobce vozu ve spolupráci s výrobcem pneumatik, přičemž je přístupné používat pneumatiky s vyššími rychlostními indexy, např. „H“ namísto „S“ Stejně tak je povolený i vyšší zátěžový index, např. 82 namísto 80. Při výměně pláště za jiný rozměr je třeba dodržovat zákonné předpisy, tj. změna musí být zaznamenána v technickém průkazu.
Optimálních jízdních vlastností vozu lze dosáhnout jen s pneumatikami stejného druhu. To znamená, že na voze mohou být (s výjimkou nouzového dojezdu) současně instalovány jen pneumatiky stejného rozměru a konstrukce, přičemž na stejné nápravě mohou být jen pneumatiky označené jako stejné (tj. stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky). Konstrukcí osobní plášťů se v tomto případě míní konstrukce diagonální, radial-textil (kostra i nárazník z textilních kordů) a radial-steel (kostra – textilní kord, nárazník – ocelový kord). Vzájemná kombinace pláště těchto konstrukcí na voze není povolena.
V případě zimních pneumatiky M+S doporučujeme z bezpečnostních důvodů používat tyto pneumatiky vždy na všech kolech, ne pouze na jedné nápravě. Vzájemnou kombinaci zimních pneumatik s letními lze akceptovat pouze v případě, že zbytková hloubka drážky zimního dezénu je > 4 mm, tj. pod hranicí, kdy zimní pneumatika ztrácí své speciální zimní vlastnosti.
Výměna plášťů si žádá velmi často i změnu ráfků. Proto je i volbu ráfků třeba provádět podle doporučení výrobců a jejich změnu rovněž zaznamenat v technickém průkazu.

Správná volba pneumatik

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace UA-48301821-1